• spotkanie

 

W piątek 12 sierpnia o godz. 18.30, w bibliotece zamkowej pan Walter Pyka ustawił na stole aniołka trzymającego w rękach zapaloną świeczkę. Ucichły głosy, bardzo licznie przybyłych gości.

Rozpoczęło się bowiem spotkanie poetycko-muzyczne. Popłynęły pierwsze słowa utworu, który nadal tytuł tej poetycko-muzycznej imprezie „ W razie bólu - jeden wiersz” w wykonaniu samego autora.

Usłyszeliśmy wiersze o rodzinie, domu, o wierze w Boga i o ziemi na której przyszło żyć poecie. Słowo mówione przeplatane było poezją śpiewaną. Od 30 lat poeta współpracuje z Adamem Urbaniakiem, który wraz żoną Marylą śpiewa do wierszy Waltra Pyki.

Dodatkowo pana Urbaniaka czytelnicy podziwiali za grę na fortepianie, gitarze, oraz harmonii. Państwo Urbaniakowie jako muzycy posiedli również umiejętność namawiania do wspólnego śpiewania.

Pan Walter przeraził się, że śpiewom nie będzie końca. Koniec jednak nastąpił w formie podziękowania za cudowne wiersze, za wzruszenie jakim obdarzył wszystkich. Podczas prezentacji utworu o matce, wiele osób płakało.

 

Ładunek emocji zaklęty w słowo, był tak silny, że wzruszał, skłaniał do refleksji.