Na początku października 19 uczniów  klasy I Szkoły Podstawowej w Strzeleczkach zostało uroczyście przyjętych w poczet czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzeleczkach. 
Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały przedstawienie „Wojtek Strażak” . Wszyscy śledzili losy chłopca o imieniu Wojtuś, który bardzo chciał zostać strażakiem. Dzięki przedstawieniu widzowie mieli okazję  poznać nie tylko zawód strażaka ale co należy zrobić, jak postępować, by nim zostać. Dowiedziały się czym zajmuje się straż pożarna, jak można zgłosić się  do niej  w razie potrzeby. 
Tytułowy bohater Wojtuś wraz z mamą i panią komendant uświadamiał dzieci o potrzebie znajomości telefonów alarmowych oraz uwrażliwiał na znaczenie pracy strażaka.   W trakcie przedstawienia wszyscy brali aktywny udział, przeszli próbny sprawdzian umiejętności jakie powinien posiadać strażak oraz wykonały kilka przykładowych czynności z pracy strażaka. Było to zarówno ciekawe doświadczenie jak i wspaniała zabawa. 
Po obejrzeniu przedstawienia wspaniała 19, w obecności koleżanek i kolegów z klasy II, złożyła przyrzeczenie, że będzie szanować książki.  Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom i słodki upominek. Pierwszoklasiści  obiecali, że od tej pory każdy będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.
 
pasowanie
 
DSC00942
 
pasowanie wojtek strażak
 
DSC00952