Laura Ćwirzeń została nagrodzona w ogólnopolskim konkursie na recenzję rysowaną książki. To kolejna nagroda Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzeleczkach w tej kategorii. Konkurs ten odbywał się w ramach  Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy GBP w Strzeleczkach Filia Biblioteczna  w Zielinie. Moderatorem jest bibliotekarka pani Teresa Pawłowska.
     Laura Ćwirzeń zrecenzowała książkę  Barbary Gawryluk Klinika zdrowego chomika. Bazylia. Laureatka otrzymała upominki w przepastnej torbie z logo DKK. Mieściły się tam  nagrody książkowe, przysłane przez Instytut Książki oraz słodycze ufundowane przez GBP w Strzeleczkach.
     Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach bierze udział, od 2012 roku, w projekcie Dyskusyjne Kluby Książki będącym elementem wieloletniego ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa, objętego patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W ramach tego programy otrzymuje w darze poczytne książki dla dzieci i młodzieży, jak i zostaje sfinansowane spotkanie z wybranym- popularnym pisarzem. Już wkrótce, 27 września, biblioteka gościć będzie Pawła Beręsewicza – pisarza, poetę, tłumacza, leksykografa.

Pawłowska