GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

w S t r z e l e c z k a c h

Na zaproszenie Obwodowej Biblioteki Naukowej w Iwano-Frankiwsku pod koniec sierpnia delegacja 5 bibliotekarzy z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu zwiedzała biblioteki Zachodniej Ukrainy.
Wśród delegatów znalazła się Bogumiła Becker-Kalicińska, kierownik GBP w Strzeleczkach. Z propozycją wyjazdu wyszedł   dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu, Tadeusz Chrobak. Była to forma  zrekompensowania wkładu pracy kierownika GBP w Strzeleczkach w organizację pobytu gości z bibliotek zagranicznych, w naszym województwie.
Opiekę nad delegacją przejęła pani Ludmila Babij- dyrektor Obwodowej Publicznej Biblioteki Naukowej w Iwano-Frankiwsku.
Codziennie zwiedzano i poznawano działalność 3-4 bibliotek.
Dzielono się doświadczeniami w zakresie dobierania metod pracy z czytelnikiem indywidualnym i grupowym.
Zwiedzano Iwano-Frakiwsk, miasto do spacerów i jeden z najbogatszych powiatów - Dolina.

dla Bogusi

Dla Bogusi 1