W ramach Narodowego Czytania 2017 Wójt Gminy Strzeleczki i Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach zapraszali do wspólnego czytania Wesela.
    W tym roku, w drodze głosowania, to właśnie  Wesele Stanisława Wyspiańskiego zostało wybrane do wspólnego czytania.  Książka ta  odmieniła bowiem obraz polskiej literatury. Jest to barwna, niezwykle żywa opowieść o Polsce i Polakach.
     Wspólne czytanie, które miało miejsce w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzeleczkach przypomniało niepowtarzalny nastrój Wesela. Przybliżyło bohaterów dramatu, piękną polszczyznę, dialog z tradycjami. Biblioteka przygotowała słodki poczęstunek, aby wszyscy poczuli atmosferę Wesela:  miłe  rozmowy , śmiech  i zabawę.
    Uczniowie,  biorący udział w wspólnym czytaniu, w barwny sposób przenieśli wybrane cytaty z książki na papier. Ozdobili je wstążkami, kolorowymi kwiatkami, pstrymi deseniami. Nad wszystkim górowały  wzorzyste ornamenty roślinne- kaligraficzne oraz abstrakcyjne.
Prace te można oglądać w tamtejszej bibliotece.