Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach zaproponowała, w upalny lipcowy czwartek, spotkanie pod chmurką. 70 najmłodszych czytelników, od samego rana,  brało udział w przedstawieniu  interaktywnym  pt. „Czerwony Kapturek”. 
       Spektakl można było obejrzeć na scenie biblioteki w moszniańskim zamku.  Razem z aktorami współtworzyło się   akcję. Było to znakomite przedstawienie, przygotowane przez krakowskich aktorów, na podstawie bajki Charles’a Perrault’a. Łatwowierny Kapturek zdradza przebiegłemu wilkowi drogę do domku babci. Okazało  się jednak, że sprytnego wilka da się przechytrzyć.
        Przedstawienie przybliżyło widzom piękno lasu i całej przyrody. Uczyło  jak należy zachowywać się w lesie, aby nie szkodzić jego mieszkańcom i pięknu natury. 
       Dlatego druga część wakacyjnej imprezy odbyła się  przy stawie, wśród drzew . Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach wykorzystała na spotkanie z czytelnikami  środowisko naturalne, krajobraz i przyrodę. Na obszarze gminy Strzeleczki jest ona atutem i darem. 
     Przy zamkowym stawie była możliwość skorzystania z grilla. Każdy mógł posilić się smażoną kiełbaską. Nie zabrakło zimnych napoi, bo temperatura dochodzi  do 30 stopni. W tej gorącej atmosferze wszyscy żegnali się uśmiechnięci i szczęśliwi. 
Kolejny wyjazd już wkrótce , tym razem do Dobrej, gdzie przy stawie odbędzie się spotkanie z pisarzem Marcinem Pałaszem.
 
1M11
 
1M
 
1M1