12 czerwca Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach zaprosiła III klasę tamtejszej szkoły podstawowej na wspólny wyjazd do Filii Bibliotecznej w Mosznej.  Powód zaproszenia był wyjątkowy, bowiem klasa III w roku szkolnym 2016/2017 wypożyczyła najwięcej książek.
Wjazd autokarowy do zamku w Mosznej, gdzie mieści się Filia Biblioteczna Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzeleczkach, przewidywał zapoznanie się z historią biblioteki, zamku i zwiedzanie. Ważnym punktem wycieczki było obejrzenie przedstawienia teatralnego na podstawie baśni H.Ch. Andersena „Latający kufer”. Na koniec poczęstunek i spacer po parku. 
W związku z tym, że w autokarze były jeszcze wolne miejsce klasa III z SP Strzeleczki zaprosiła klasę II i III ze Szkoły Podstawowej w Komornikach.
Wszyscy świetnie bawili się i uczestniczyli razem z krakowskimi aktorami w przedstawieniu „Latający kufer” . Zamek zrobił na nich duże  wrażenie. Zmęczeni i spragnieni, chętnie korzystali z przygotowanego przez bibliotekę poczęstunku. 
Z kolei uczniowie zachwycili  nieplanowanym wcześniej występem artystycznym. Opanowali scenę   na której występują, w moszniańskim zamku, znani artyści.
Nagroda za czytelnictwo bardzo spodobała się  klasie III i zaproszonym uczniom z Komornik.
W następnym roku szkolnym Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach też planuje  nagrodę dla aktywnych czytelników.
 
DSC00726
 
DSC00729