GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

w S t r z e l e c z k a c h

Na uroczystej gali w  zamku w Rogowie Opolskim wręczono nagrody za udział w I edycji Wojewódzkiego Konkursu na Najlepszą Wiejską Filię Biblioteczną  w Województwie Opolskim. Honorowy patronat nad konkursem objął marszałek województwa pan Andrzej Buła. Do konkursu zakwalifikowano 22 placówki. Wśród tych  bibliotek znalazła się nasza Filia Biblioteczna w Zielinie.
Filia Biblioteczna w Zielinie rozpoczęła swoją działalność w 1964 roku. Księgozbiór biblioteki w 2016 roku liczył 7.898 woluminów. Zarejestrowano 248 czytelników, którzy na zewnątrz wypożyczyli 5.613 książek. Filie prowadzi Pani Teresa Pawłowska.
Biblioteka w Zielinie ma najwyższe wskaźniki  zapisu czytelników, wypożyczeń i odwiedzin na 100 mieszkańców w woj. opolskim. Może też  pochwalić się największą ilością zakupionych książek. Organizuje imprezy dla społeczności lokalnej. Współpracuje na co dzień ze szkołą i przedszkolem. Prowadzony przez Panią Teresę Pawłowską Dyskusyjny Klub Książki zdobył cztery ogólnopolskie nagrody za recenzję rysowaną. W październiku została wręczona wojewódzka nagroda za zajęcie I miejsca  na najlepszy scenariusz „Sztuka dyskutowania.”. W ciągu roku biblioteka zorganizowała aż 52 imprezy dla swoich użytkowników.
Tytuł najlepszej filii w województwie przyznano  bibliotece z Zagwiździa,  gmina Murów.

Najlepsza filia