9 maja 2017 roku na zaproszenie Macieja Sonika Starosty Krakowickiego i Sybili Zimerman Burmistrza Zdzieszowic pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzeleczkach uczestniczyli w Dniu Bibliotekarza.
Pan Starosta podkreślił znaczenie bibliotek jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie regionu. Bibliotekarze za promocję czytelnictwa  oraz atrakcyjne projekty oświatowo- kulturalne  otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami czytelnictwa. Według GUS w 2016 r. na 73 biblioteki stopnia podstawowego zajmuje 2 miejsce jeśli chodzi o zarejestrowanych czytelników na 100 mieszkańców / pierwsze przypadło Opolu / i trzecie miejsce w wypożyczeniach na 100 mieszkańców / przed nami Opole i Krapkowice / Biblioteka zorganizowała 534 imprezy  w których wzięło udział 6.286 osób.  W ciągu roku wpłynęło 1460 nowych  książek. Współpracujemy z Centralną Biblioteką Polsko- Niemiecką w Opolu w celu korzystania z bogatych  zbiorów w języku niemieckim i z dziedziny religioznawstwa.
Po części oficjalnej przyszedł czas na rozrywkę. Wieczór uatrakcyjnił Piotr Szwedes w programie artystycznym. „Godzina z pożycia mężczyzny”. Był to szczególny rodzaj aktorski i muzyczny.

biblioteka zdzieszowice

dz bibl