GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

w S t r z e l e c z k a c h

Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach  wychodząc naprzeciw życzeniom dzieci  zaprosiła krakowskich aktorów z przedstawieniem  „Wilk i Zając”. Najmłodsi czytelnicy Filii Bibliotecznej w Zielinie z niecierpliwością oczekiwali na pełne humory przygody Wilka i ulubionego przez wszystkich Zająca.
     Biblioteka na godzinę zamieniła się w teatr. Widzowie mogli śledzić losy ulubionych bohaterów popularnego rosyjskiego filmu animowanego „Ja ci pokażę”.
    W trzech zabawnych epizodach Zając przeobraził się najpierw w restauratora, następnie w dentystę i policjanta. Dzieci miały możliwość wystąpienia na scenie razem z aktorami. Poznawali leśne menu. Znieczulali i borowali Wilkowi zęby. Odpowiadali na pytania policjanta odnośnie znaków drogowych.
    Komiczne sytuacje i słowny humor spektaklu rozśmieszał ale także uczył dzieci zachowań w konkretnych sytuacjach życiowych. Widzom bardzo spodobała się gra aktorów, których nagrodzili gromkimi oklaskami, a także prosili o autografy.
   Spotkanie zakończyło się  pamiątkowymi zdjęciami i ku radości najmłodszych czytelników słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Gminna Bibliotekę Publiczną w Strzeleczkach.

Zielina