Zabawnie i bardzo wesoło rozpoczęło się wiosenne spotkanie najmłodszych czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzeleczkach. W oczekiwaniu na wiosnę dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Zajęcza chatka”
Spektakl opowiadał o zajączku, którego chytry lis wypędził z własnego domu. Smutny i przestraszony zajączek błąkał się, szukał ratunku i pocieszenia wśród dzieci. Na pomoc zajączkowi przychodziły kolejno różne zwierzęta: pies, niedźwiedź, krowa - jednak nic nie wskórały. Dopiero kogut swoim ostrym dziobem i przy pomocy dzieci, przepędził lisa. Szczęśliwy zajączek znowu mógł zamieszkać w swojej chatce.

Podczas spektaklu aktorzy nawiązywali bezpośredni kontakt z dziećmi, włączając je do współudziału w przedstawieniu oraz zachęcając do zabawy przy piosenkach.

Taka forma sceniczna bardzo spodobała się  widzom. Humorystyczne dialogi połączone z wesołą zabawą sprawiły, że dzieci w skupieniu i z zaciekawieniem śledziły losy zajączka oraz innych zwierząt. Kolorowa scenografia, barwne kostiumy oraz oryginalne maski sprawią, że spektakl na długo pozostanie w pamięci małych widzów.
Dodatkowo, na  przywitanie wiosny Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach, przygotowała słodki poczęstunek.  Dzieci zostały już zaproszone, do udziału w imprezach organizowanych w ciepłe, słoneczne dni, w plenerze, w ramach  „Zielonej Biblioteki” .

zajęcza

zajęcza chcatka