Gminna Biblioteka Publiczna w  Strzeleczkach gościła aktorów z Krakowa, którzy przedstawili spektakl oparty na słynnej powieści Twaina „Książę i żebrak” rozgrywającej  się w XVI-wiecznym Londynie.
Jest to  historia dwóch chłopców, dziedzica tronu księcia Walii Edwarda oraz żebraka Toma. Chłopcy zamieniają się strojami i w wyniku tej zamiany książę trafia na przysłowiowy bruk, a żebrak do pałacu. Kiedy aktorzy zamieniali się rolami, dzieci z Dobrej bardzo żywiołowo zareagowały, zwracając uwagę aktorowi, że ma za długie włosy i zamiana się nie uda. Po schowaniu, pod maskę, przydługich włosów, wszyscy odetchnęli z ulgą.
W tej w sumie dość poważnej propozycji teatralnej, dzieci nie nudziły się. Nie zabrakło zabawy i komicznych  scen. Były też  w przedstawieniu  takie elementy,  które są odpowiedzą   na  dziecięce pragnienia frajdy i przygody.
„Książę i Żebrak” uczy jaką wartość ma przyjaźń, dobro i uczciwość.
Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach  przygotowała dla wszystkich uczestników słodki poczęstunek. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć.
Ks i żebr. Bib Strzel

Ks i żebr bib.Dobra