2 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzeleczkach Filia w Mosznej gościł  Zbigniew Masternak- prozaik, autor scenariuszy filmowych, dramaturg. Miłośnicy piłki nożnej cieszyli się na to spotkanie, ponieważ pan Masternak jest również znanym piłkarzem.
W latach 2011-2013 zdobył dwa Mistrzostwa Polski, Puchar Polski, był trzykrotnie Królem Strzelców Mistrzostw Polski oraz Królem Strzelców Pucharu Polski. Jest kapitanem Reprezentacji Polskich Piłkarzy w piłce nożnej.
Wydał kilkanaście książek przetłumaczonych na języki: niemiecki, hiszpański, rosyjski, ukraiński, wietnamski, macedoński i bułgarski.
Obecnie pracuje nad autobiograficznym cyklem powieściowym pt.  „Księstwo”.
Spotkanie z młodzieżą gminy Strzeleczki miało charakter warsztatów
scenariuszowych. W programie było wprowadzenie do sztuki tworzenia scenariuszy filmowych, konstrukcja, omówienie konstrukcji głównego bohatera.
Młodzież  przygotowała własne pomysły scenariuszowe w formie synopisu.  Zginiew Masternak omówił każdą pracę, chwaląc naszą młodzież za inwencję i bogactwo słów.
Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Strzeleczakch. Nie zabrakło wspólnych fotografii.